ANNA K.


Anna K. vlastním jménem Luciana Krecarová se narodila 4.ledna 1965 ve Vrchlabí a hudbě se věnuje už více než 16 let. Asi málokdo ví, že Luciana před samotným odchodem do Prahy, kde také později zahájila svou hudební s hereckou kariéru dříve závodně lyžovala za lyžařský oddíl TJ Slovan Špindlerův Mlýn. V roce 2010 podstoupila léčbu rakoviny prsu a svůj boj s rakovinou prozatím vyhrála, sama byla velice aktivní i v kampani proti rakovině prsu a její prevencí.

Do povědomí českého publika se uvedla rolí Pacholete ve hře Kytice divadla Semafor Jiřího Suchého již v osmi letech. Hrála též v televizním seriálu Malý pitaval z velkého města, a sice v epizodě Kasař epizodní roli dívky v čistírně. Její první deska Já nezapomínám (jejíž titulní duet nazpívala s Láďou Křížkem) měla velký komerční úspěch (prodalo se jí 20 000 kusů).

Na desce Amulet se autorsky podíleli P.B.CH (Wanastowi Vjecy), Oskar Petr a na některých písních se spolupodílela i Anna K. Pro natáčení desky si Anna K. vybrala muzikanty jako je třeba – David Koller z kapely Lucie, Bradley Stratton z kapely Cirkus Praha a další.

Nebe, v pořadí třetí deska Anny K. a stejnojmenný hit, znamenala podstatnou změnu pro hudební vývoj zpěvačky. Album natočené poprvé vlastní kapelou získalo tři nominace v hudebních cenách Anděl. Od Akademie si Anna K. nakonec v roce 1999 odnesla sošku Anděla v kategorii Zpěvačka roku a dalšího Anděla za píseň Nebe. Píseň byla věnovaná Romům a jejich masové emigraci do Kanady v roce 1997. Později k ní byl ale natočen videoklip věnovaný Pavlu Tauberovi, letci RAF. V produkci Jana P. Muchowa se na desce autorsky podíleli Tomáš Vartecký (Kurtizány z 25. avenue) a Filip Horáček (Prohrála v kartách).

V roce 2004 získává cenu Anděl za Nejlepší obal k albu Noc na zemi.
O rok později dostává další sošku Anděla v kategorii Videoklip roku za klip k písničce Cukr (režie Jakub Kohák)