OFICIÁLNÍ INFO FM CITY FEST 2024

2024-06-19

Šestý a dosud největší ročník FM CITY FEST, který proběhne 28.–29. června v areálu Lembergerovy textilní továrny ve Frýdku-Místku, úplně poprvé přivítá přes 20 000 návštěvníků. A pokud jsi mezi nimi i ty, tak se můžeš těšit na dva dny, tři pódia a více než 30 vystupujících z české i zahraniční hudební scény, mezi nimiž zaznívají jména jako je Ofenbach, Alle Farben, Kryštof, Divokej Bill, Mirai, Jelen, Čechomor, Richard Müller, Ben Cristovao, Sima, Stein27, Sofian Medjmedj a spousta dalších. Kromě nabitého hudebního programu se představí talk show 7 pádů Honzy Dědka a jeho hvězdní hosté, POJEZ se svou lokální “cooking show“ nebo pestrý doprovodný program pro děti a dospělé, který nabídne virtuální realitu, fotbálky, skákací hrady a malování na obličej. Jednou z největších novinek letošního ročníku bude výměna festivalových Toi-Toiek za keramické toalety, které by měly zase o něco zvýšit tvůj komfort na festivalu.

AKREDITACE S PŘEDSTIHEM

Hlavní vstup do areálu a akreditační stan najdeš na cyklostezce vedoucí okolo řeky. Brány Lembergerovy textilní továrny se ti pak otevřou v pátek od 14 hod. a v sobotu od 12 hod. Akreditační stan, ve kterém bude probíhat výměna vstupenek za pásky a doprodej posledních lístků, bude otevřen od pondělí, 24. června, do čtvrtku, 27. června, a to vždy od 14 do 20 hod., v pátek a v sobotu pak od 11 do 23 hod. A klidně přiber na akreditaci i vstupenky od všech, kteří jdou na festival s tebou, vyměníme ti pásky i pro ně. 

VŠEM VŘELE DOPORUČUJEME UDĚLAT AKREDITACI S PŘEDSTIHEM A TÍM SE TAK VYHNOUT PÁTEČNÍM A SOBOTNÍM FRONTÁM.

DĚTSKÁ VSTUPENKA

Děti potřebují vstupenku na festival bez ohledu na věk, ale na dětskou vstupenku mají nárok pouze do výšky 140 cm, nad tuto hranici už je nutno dítěti pořídit klasickou vstupenku. Kontrola bude probíhat při vstupu do areálu, kde bude postavena 140 cm vysoká brána. Dítě do 15 let musí mít doprovod osoby starší 18 let.

NOVÝ AREÁL

Přípravy areálu vrcholí a my děláme maximum pro to, aby bylo všechno perfektní. A aby ses i v Lembergerově textilní továrně cítil/a „jako doma“ a přesun festivalu na jiné místo byl co možná nejpříjemnější, už několik týdnů zvelebujeme prostředí areálu a děláme rozsáhlé terénní úpravy. Přesto ti ale pro letošek doporučujeme nechat žabky doma a vzít si pohodlné boty s vyšší podrážkou.

 
BEZPEČNOST A POŘÁDEK

Celý areál bude pod neustálým dozorem bezpečnostní služby, která zajistí bezpečnost, pořádek a hladký průběh festivalu. Rovněž bude monitorováno i okolí areálu, kde se ve spolupráci se všemi složkami IZS připravuje řada preventivních opatření a diskutujeme i všemožné krizové scénáře. Nezapomínáme ale ani na úklid v přilehlých ulicích okolo areálu, o který se bude po celý víkend starat speciální úklidová služba.


NA FESŤÁK NEPATŘÍ...

S čím tě na festival nepustíme? Do areálu není povoleno vnášet jídlo ani pití, vše bude zajištěno. Zakládáme si na pestré nabídce, proto najdeš na festivalu nejrůznější kuchyně, a to včetně té vegetariánské nebo široký výběr nápojů. Jelikož dbáme na pořádek, budeš mít k dispozici vratné kelímky, které budou k zapůjčení za zálohu 50 Kč. Kelímky bude možno vrátit pouze v infostanu při odchodu z festivalu.

MIMO JÍDLA A PITÍ NENÍ MOŽNÉ DO AREÁLU VODIT JAKÁKOLI ZVÍŘATA, VJÍŽDĚT S KOČÁRKY, VNÁŠET DEODORANTY, DEŠTNÍKY, ZBRANĚ, PETARDY A JINÉ NEBEZPEČNÉ PŘEDMĚTY.


PLATBA V HOTOVOSTI

Ve všech festivalových stáncích bude jako každoročně možno platit pouze hotově. Ale nic se neboj! Pokud by ti došly papírky, v areálu najdeš bankomat od Monety, který bude ready tě po celou dobu festivalu založit.

DOPRAVA A PARKOVÁNÍ

V pátek a v sobotu očekáváme ve Frýdku-Místku zvýšenou hustotu silničního provozu. Na ulici Revoluční bude snížena rychlost na 30 km/hod., dále dojde k uzavření silnic Březinova, Hálková, Vojanova a Erbenova. Obyvatelům uzavřených ulic bude umožněn vjezd po předložení dokladu, kde bude uvedena adresa trvalého bydliště. Naproti festivalového areálu bude zřízeno speciální parkoviště pro taxi, kola Next Bike a koloběžky Bolt. V případě, že bude dopravní situace ve městě selhávat, bude na místě řídit dopravu Policie ČR.


STANOVÉ MĚSTEČKO

Stanové městečko bude otevřeno od pátku od 12 hod. do nedělního rána a bude po celou dobu hlídáno bezpečnostní službou. Na místě budou k dispozici sprchy a toalety a pro stany a auta budou předem vyhrazená místa. Prosíme o ukázněnost, dodržování nočního klidu a respekt ke svému okolí – nebudeš v městečku sám/a.


CHARITA

Ani šestý ročník FM CITY FEST nezapomene na potřebné a výtěžek z prodeje festivalového merche, který rozhodně chceš mít, poputuje na dobrou věc. Pomoc zamíří k organizaci Podané ruce, z. s., která nabízí služby osobní asistence a canisterapie, dále pak k Nikolce z Frýdku-Místku, u níž propuklo velmi vzácné a závažné onemocnění PCDH 19, a také k Lil, taktéž z Frýdku-Místku, které se v loňském roce otočil svět vzhůru nohama a započala svůj boj s kombinací vzácných a život ohrožujících onemocnění.

VSTUPENKY Z DRUHÉ RUKY 

Tak zrovna tady zůstává všechno při starém. Rádi bychom opět důrazně upozornili na to, že ručíme pouze za vstupenky, které jsi osobně koupil/a přímo u nás. Při zakoupení vstupenky od jiné osoby se může stát, že si prodávající ponechá kopii lístku / lístek přeprodá několika různým lidem / uveřejní QR kód lístku v inzerci / apod. Do areálu festivalu bude vždy vpuštěn pouze ten, kdo přijde s QR kódem na festival jako první.


PODĚKOVÁNÍ

Za letitou podporu festivalu děkujeme městu Frýdek-Místek a Moravskoslezskému kraji, ale také generálním partnerům, kterými jsou Moneta, Hyundai, Coca-Cola nebo Marlenka, všem dalším partnerům a mediálním partnerům, bez kterých by se akce tohoto formátu nemohla uskutečnit, a především pak VÁM VŠEM, co jste u toho už po šesté s námi!

TĚŠÍME SE NA TEBE UŽ
28.–29. 6. na FM CITY FEST 2024!
 

KOUPIT VSTUPENKU