I LETOS TŘÍDÍME ODPAD S ČISTÝM FESTIVALEM

2024-05-22

FM CITY FEST je už několik let součástí projektu Čistý festival. Ten probíhá ve spolupráci s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s., která zajišťuje třídění, recyklaci a využití obalového odpadu, a již 17 let uděluje všem odpovědným festivalům, které tříděním pomáhají k recyklaci odpadu a jeho dalšímu využití, certifikát „Čistý festival“. Děkujeme za to, že s námi třídíš a společně tak přispíváme k tomu, že se v České republice ročně ušetří 335 mil. m3 vody, 6 797 225 MWh elektrické energie a sníží 902 970 tun CO2. No a to chceš!


I letos v areálu festivalu najdeš unikátní tříkoše k třídění plastu (žlutá část), papíru (modrá část) a směsného odpadu (černá část) a úklidovou četu, která bude nad tříděním držet dohled. Po skončení festivalu bude odpad z barevných košů svezen na dotřiďovací linku a následně recyklován nebo dále jinak využit. A kdyby se ti to přece jenom zdálo pořád málo, můžeš se už během léta zapojit s Čistým festivalem do soutěže o vstupenky na festivaly v roce 2025.

Jestli tě zajímá více informací o projektu, jeho hudebních objevech, třídění a všeho kolem, koukni na web Čistého festivalu nebo na festivalu sejmi QR kód na tričkách úklidové čety.


Děkujeme, že třídíš společně s námi!