CO POTŘEBUJEŠ VĚDĚT, NEŽ VYRAZÍŠ NA FESŤÁK?

2022-06-20

FM CITY FEST 2022 se nezadržitelně blíží, a po necelém roce se už tento pátek a sobotu, 24.-25. 6., potkáme v areálu textilky Slezan ve Frýdku-Místku a společně už počtvrté roztancujeme celé město. A tak je ten správný čas, připomenout si, co bys měl/a před začátkem festivalu vědět. Kdo, kdy a kde vystoupí, už víš, co všechno na tebe v areálu čeká, to taky víš, že to bude totální pecka, to je více než jasné, tak přejděme k tomu, co se od loňska změnilo nebo jsi mohl/a vypustit z hlavy.

NEKUPUJ VSTUPENKY Z DRUHÉ RUKY

Rádi bychom opět důrazně upozornili na to, že ručíme pouze za vstupenky, které jsi osobně koupil/a přímo u nás. Při zakoupení vstupenky od jiné osoby se může stát, že si prodávající ponechá kopii lístku / lístek přeprodá několika různým osobám / uveřejní QR kód lístku v inzerci / apod. Do areálu festivalu bude vždy vpuštěn pouze ten, kdo přijde s QR kódem na festival jako první.

AKREDITUJ SE S PŘEDSTIHEM

I v letošním roce doporučujeme využít možnosti dřívější akreditace a vyhnout se tak frontám. Akreditace bude probíhat už od čtvrtku, 23. 6., a to od 13 do 21 hod. v areálu v infostanu. V době konání festivalu pak najdeš viditelně označený akreditační stan na ulici Bavlnářská, hned na rohu areálu. V pátek se budeš moci akreditovat od 14 hod. a v sobotu od 12 hod. Akreditace sobotních lístků však bude probíhat pouze v sobotu! S páskem, který v akreditačním stánku vyměníš za vstupenku, budeš moci do areálu v době konání festivalu kdykoli vstoupit a následně jej opět opustit. Vstupenku měj vytištěnou či staženou v mobilním telefonu.
VSTUPENKY JSOU NEPŘENOSNÉ, v případě dvoudenní vstupenky tak může do areálu vstoupit na zakoupenou vstupenku pouze jedna a tatáž osoba.

UŽÍJ SI FESTIVAL I S DĚTMI

Děti potřebují vstupenku na festival bez ohledu na věk, ale na dětskou vstupenku mají nárok pouze do výšky 140 cm, nad tuto hranici už je nutno dítěti pořídit klasickou vstupenku. Kontrola bude probíhat při vstupu do areálu, kde bude postavena 140 cm vysoká brána. Dítě do 15 let musí mít doprovod osoby starší 18 let.

NEZTRAŤ SE V AREÁLU

Mapu areálu dostaneš hned u vstupu. S naší mapkou se rozhodně neztratíš, ba naopak v ní najdeš přesné umístění všeho, co bys v areálu festivalu mohl/a hledat.



PARKOVÁNÍ

Parkování je nedaleko areálu hned u hlavního nádraží na adrese Nádražní 2052, které je cca 400 m chůze od hlavního vstupu. Cesta na parkoviště bude viditelně označena. Cena parkoviště je 100 Kč/vjezd.



DOPRAV SE NA POHODU NA A Z FESTIVALU

V případě, že se rozhodneš přijít na festival pešky, bude tvým záchytným bodem vlakové nádraží, které je zhruba 5 minut chůze od areálu. Pokud se rozhodneš využít městskou hromadnou dopravu, v blízkosti areálu najdeš zastávky Na Veselé a Železniční stanoviště, kde zastavuje značná část linek MHD. Naproti vstupu do areálu budou v průběhu festivalu také přistaveny BOLT koloběžky a NEXTBIKE kola, které si budeš moci půjčit kdykoli během dne. Pokud to ale máš trošku dál, můžeš využít svoz od SVÁŽKA, která tě hodí z festivalu až domů za pár kaček. Jízdu objednávej dopředu na https://akce.svazka.cz/.

CO DO AREÁLU NESMÍŠ VZÍT? 

S ČÍM TĚ NA FESTIVAL NEPUSTÍME? Do areálu není povoleno vnášet jídlo ani pití, vše bude zajištěno, a to za velmi přijatelné ceny. Zakládáme si na pestré nabídce, najdeš tak na festivalu nejrůznější kuchyně, široký výběr nápojů a jako třešničku na dortu i čajovnu. Jelikož dbáme na pořádek, budeš mít k dispozici vratné kelímky, které budou k zapůjčení za zálohu 50 Kč. Kelímky bude možno vrátit pouze v infostanu při odchodu z festivalu.
MIMO JÍDLA A PITÍ NENÍ MOŽNÉ DO AREÁLU VODIT JAKÁKOLI ZVÍŘATA, VNÁŠET KOČÁRKY, DEODORANTY, DEŠTNÍKY, ZBRANĚ, PETARDY A JINÉ NEBEZPEČNÉ PŘEDMĚTY.

PODPOŘ DOBROU VĚC ZAKOUPENÍM MERCHE

Stejně jako v případě předchozích ročníků, i letos podpoříme dvě charitativní organizace, a to Nadační fond Helpínek a Podané ruce. Mezi obě organizace rozdělíme na konci festivalu tržbu z prodeje reklamních festivalových předmětů. Loni jsme předali částku téměř 60 000 Kč a věříme, že letos se nám to povede znovu. Tak pokud si chceš odnést něco na památku a zároveň podpořit dobrou věc, zastav se během festivalu na náš infostánek.

ČEKÁ TĚ SPECIÁLNÍ PŘEKVAPENÍ

A na závěr ti prozradíme, že tě čeká něco, na co rozhodně nejsi připravený/á a bude to totální highlight letošního ročníku! Ale co to bude, to se dozvíš, až dorazíš na festival. 



TĚŠÍME SE UŽ 24.-25. 6. NA FM CITY FEST 2022!