CO POTŘEBUJEŠ PŘED FESŤÁKEM VĚDĚT?

2023-06-16

Je to neuvěřitelné, ale je před námi další ročník FM CITY FEST a my tak nějak tušíme, že se ho nemůžeš dočkat stejně jako my! Už tento pátek a sobotu, 23.–24. 6., se potkáme v areálu textilky Slezan ve Frýdku-Místku a společně už popáté roztancujeme celé město. A tak opět nastala ta správná chvilka připomenout si důležité informace, které by ti před začátkem festivalu ani v jeho průběhu neměly uniknout. Line-up i doprovodný program už znáš nazpaměť, tak přejděme k tomu, co se od předchozích ročníků změnilo nebo jsi mohl/a vypustit z hlavy.

NEKUPUJ VSTUPENKY Z DRUHÉ RUKY

Tak zrovna tady zůstává všechno při starém. Rádi bychom opět důrazně upozornili na to, že ručíme pouze za vstupenky, které jsi osobně koupil/a přímo u nás. Při zakoupení vstupenky od jiné osoby se může stát, že si prodávající ponechá kopii lístku / lístek přeprodá několika různým lidem / uveřejní QR kód lístku v inzerci / apod. Do areálu festivalu bude vždy vpuštěn pouze ten, kdo přijde s QR kódem na festival jako první.

AKREDITUJ SE UŽ VE ČTVRTEK

Na nic nečekej a i letos využij možnosti dřívější akreditace a vyhni se tak frontám. Akreditace bude probíhat už od čtvrtku, 22. 6., a to od 14 do 21 hod. v areálu v infostanu. V době konání festivalu pak najdeš viditelně označený akreditační stan na ulici Bavlnářská, hned na rohu areálu. V pátek se budeš moci akreditovat od 14 hod. a v sobotu od 12 hod. A klidně přiber na dřívější akreditaci i vstupenky od těch, kteří jdou na festival s tebou, vyměníme ti pásky i pro ně. S páskem, který v akreditačním stánku vyměníš za vstupenku, budeš moci do areálu v době konání festivalu kdykoli vstoupit a následně jej opět opustit. Vstupenku měj vytištěnou či staženou v mobilním telefonu. 
VSTUPENKY JSOU NEPŘENOSNÉ, v případě dvoudenní vstupenky tak může do areálu vstoupit na zakoupenou vstupenku pouze jedna a tatáž osoba.

VYCHUTNEJ SI FESTIVAL I S DĚTMI

Děti potřebují vstupenku na festival bez ohledu na věk, ale na dětskou vstupenku mají nárok pouze do výšky 140 cm, nad tuto hranici už je nutno dítěti pořídit klasickou vstupenku. Kontrola bude probíhat při vstupu do areálu, kde bude postavena 140 cm vysoká brána. Dítě do 15 let musí mít doprovod osoby starší 18 let.

MĚJ VŠECHNO JAKO NA DLANI

Mapu areálu dostaneš hned u vstupu. S naší mapkou se rozhodně neztratíš, ba naopak v ní najdeš přesné umístění všeho, co bys v areálu festivalu mohl/a hledat.ZAPARKUJ NA POHODU

Parkování je nedaleko areálu hned u hlavního nádraží na adrese Nádražní 2052, které je cca 400 m chůze od hlavního vstupu. Cesta na parkoviště bude viditelně označena. Cena parkoviště je 100 Kč za vjezd.DORAŽ PO VLASTNÍ OSE NA A Z FESTIVALU

V případě, že se rozhodneš přijít na festival pešky, bude tvým záchytným bodem vlakové nádraží, které je zhruba 5 minut chůze od areálu. Pokud se rozhodneš využít městskou hromadnou dopravu, v blízkosti areálu najdeš zastávky Na Veselé a Železniční stanoviště, kde zastavuje značná část linek MHD. Naproti vstupu do areálu budou v průběhu festivalu také přistaveny BOLT koloběžky a NEXTBIKE kola, které si budeš moci půjčit kdykoli během dne.

NEDOSTANEŠ SE DO AREÁLU S...

S čím tě na festival nepustíme? Do areálu není povoleno vnášet jídlo ani pití, vše bude zajištěno. Zakládáme si na pestré nabídce, najdeš tak na festivalu nejrůznější kuchyně, široký výběr nápojů a jako třešničku na dortu i čajovnu. Jelikož dbáme na pořádek, budeš mít k dispozici vratné kelímky, které budou k zapůjčení za zálohu 50 Kč. Kelímky bude možno vrátit pouze v infostanu při odchodu z festivalu.
MIMO JÍDLA A PITÍ NENÍ MOŽNÉ DO AREÁLU VODIT JAKÁKOLI ZVÍŘATA, VJÍŽDĚT S KOČÁRKY, VNÁŠET DEODORANTY, DEŠTNÍKY, ZBRANĚ, PETARDY A JINÉ NEBEZPEČNÉ PŘEDMĚTY.

SDÍLEJ DOBRO ZAKOUPENÍM MERCHE

Stejně jako v případě předchozích ročníků, i letos si festival udrží své dobré srdce. Nejenže podpoříme neziskové organizace – třeba v sobotu najdeš v Chill-Out zóně nadační fond Podané ruce, ale celý výtěžek z prodeje festivalového merche poputuje konkrétním lidem. Pomoc zamíří k Michalovi z Frýdku-Místku, u nějž propukla ve středním věku nemoc ALS (amyotrofická laterární skleróza), která mu znemožňuje nadále pracovat a starat se tak o rodinu, a dále pak k Simonce z Havířova, která sice trpí SMA (spinální svalovou atrofií), ale moc ráda tráví s kamarády prázdniny na speciálním táboře, na který jí tímto přispějeme. Loni jsme předali částku téměř 100 000 Kč a věříme, že letos se nám to povede znovu. Tak pokud si chceš odnést něco na památku a zároveň podpořit dobrou věc, zastav se během festivalu na náš infostánek a kup si třeba tričko, ponožky, placku, magnetku nebo náramek. Každá kačka se totiž počítá!

ČEKEJ SPOUSTU NOVINEK

Jak už možná tušíš, máme i pro letošek připravených spoustu novinek a překvapení! A jedno tě čeká hned u vstupu, kde zmizelo pár budov a areál je tak zase o něco vzdušnější. Taky ti nad Chill-Out zónou otevřeme 2. patro s Design Art zónou, kde objevíš lokální výrobky a zábavné aktivity, a to vše v unikátním prostoru, který bude doplněn osvětlenou prostorovou instalací a uměleckou výstavou soch a obrazů. Jednu novinku přinese i Radegast Pub, protože si konečně budeš moct dát pivo do skla. A tohle sice už tak úplně překvapení není, ale boří nám to direct, takže ano, bazén bude i letos!

 

TĚŠÍME SE UŽ 23.–24. 6. NA FM CITY FEST 2023!